Kiddy v testu autosedaček 2017

Nový test, nový vítěz od Kiddy. Bezpečnost a pohodlí našich dětí v autosedačkách prověřil nový nezávislý test spotřebitelských organizaci a automotoklubů. Jak si v něm vedly autosedačky Kiddy? Již úvodní věta naznačuje, že se rozhodně neztratily na konci peletonu.

 

 V aktuálním květnovém testu 2017 Stiftung Warentest dokázala lifestylová značka Kiddy přesvědčit odborníky dalšími dvěma modely. Dětská autosedačka Guardianfix 3 se stala vítězem testu ve skupině 1/2/3 (9-36 kg popřípadě cca. 9 měsíců – 12 let) s celkovým výsledkem 1,9. Ve skupině 2/3 (15 – 36 kg popřípadě cca. 4 – 12 let) patří k nejbezpečnějším autosedačkám Cruiserfix 3 a byla ohodnocena nezávislým experty z ADAC, Stiftung Warentest, TCS a ÖAMTC celkovou známkou 1,8.

Výsledky posledních testů pokryly zbývající, dříve netestované autosedačky Kiddy. Od zavedení přísnějších postupů testování od roku 2015, se stalo Kiddy leaderem mezi výrobci s aktuálně nejlepšími a nejbezpečnějšími autosedačkami od narození do 12 let na trhu. V průběhu posledních let získalo všech pět testovaných autosedaček kiddy od Stiftung Warentest výborné ohodnocení. Čtyři z toho byly dokonce vítězi testu.

Aktuální výsledky testů jsou pro náš tým skvělou motivací a velkým uznáním, že naše filozofie je správná: nekompromisní snaha o maximální bezpečnost, uživatelsky orientované inovace, vysoce kvalitní a moderní design výrobků a současný komfort, zdůrazňuje Kai Perlinger, VP Brand Marketing a design výrobků. Máme připraveny další inovace v oblasti bezpečí, designu a komfortu pro další roky.

Skupina 1/2/3 (9-36kg, cca. 9 měsíců až 12 let)

Guardianfix 3 roste společně s dítětem a přizpůsobuje se perfektně šířce, výšce a hloubce podle výšky postavy dítěte. Může se používat cca. od 9 měsíce až do 12 let. Pro menší děti se používá autosedačka s podsedákem a také s pultíkem. Pro větší děti lze optimálně nestavit výšku a šířku opěrky a také nastavit prodloužení podpěry nohou. V jednotlivých hodnocení mohly nejnovější modely z osvědčené řady Guardianfix zazářit převážně v kategorie bezpečnosti.

Odborníci z Stiftung Warentest a ADAC potvrdili velmi nízké riziko poranění při čelních a bočních nárazech. To umožňuje dále vyvíjet pultíkový systém a také vylepšit ochranu při bočním nárazu.

Pultíkový systém od kiddy poskytuje malým dětem mimořádnou ochranu. Při nehodě nebo prudkém brždění vystavujeme nebezpečí především hlavu a krční páteř. Hlava u dítěte je v jiném poměr k tělíčku než u dospělého. To znamená, že zatížení na hlavičku a krční páteř je vyšší než dospělého. Při nehodě absorbuje pultík kinetickou energii a funguje podobně jako airbag.

Základním prvkem bezpečnosti pro nejmenší a nejzranitelnější děti je ochranný pultík. Při nehodě se dítě přes něj svine. Od 2. věkové skupiny a výše jsou děti zajištěny v autosedačce pomocí 3 bodového bezpečnostního pásu. Tento systém byl nicméně vyvinut pro dospělé. Náš unikátní bezpečnostní prvek -Kiddy absorbér nárazu- pohlcuje energii, působící na tříbodové pásy. Zabezpečuje co největší ochranu pro malé i velké.

Isofixová platforma  disponuje možností vyosení konektorů, které prokazatelně zvyšuje bezpečnost v případě bočního nárazu a také usnadňuje upevnění sedačky ve vozidle. Podle Stiftung Warentest dodatečná upevňující možnost zvyšuje boční stabilitu.

Skupina 0+/ i-Size ( od narození do 105 cm)

Stále nepřemožitelná je autosedačka kiddy Evoluna i-Size. Z celkově 57 testovaných autosedaček je aktuálně jediná autosedačka na trhu se známkou „velmi dobrá“. Kromě nejlepšího hodnocení (1,5) tyto autosedačky umožňují polohu na ležení, během jízdy v dopravním prostředku.

Skupina 1 (9-18kg, cca. 9 Měsíců – 4 roky)

,,… nejlepší autosedačku v průběhu věků…“ zůstává stále podle Stiftung Warentest Phoenixfix 3 (1,7)

Doporučují Phoenixfix 3 nebo jistější a praktičtější Guardianfix 3. Od roku 2015 se zpřísnili kritéria testování. Pro Kiddy představují přinejmenším vítěze testu. Kiddy může zazářit průměrnou známkou 1,8. Další nejlepší spoluuchazeči dosahují průměru pouze 2.